135628-2026 - Resultat
Sverige – Reservelektricitetsaggregat – Mobila reservelverk
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMobila reservelverk
BeskrivningLeverans av fyra (4) stycken mobila reservelverk som ska levereras i driftfärdigt skick. Leveransen omfattar tillverkning, montering, FAT, utbildning och leverans till Dala Energi Nät AB. Leveransplatsens läge: Säter 1 st, Leksand 1 st och Rättvik 2 st.
Intern identifierare25/5
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31682500 Reservelektricitetsaggregat
Ytterligare klassificering (cpv): 31682510 Reservkraftssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
Mängd4 stycken