135746-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Järnvägstransport – Logistikpartner - Saneringsentreprenad f.d. garveriet Malung
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLogistikpartner - Saneringsentreprenad f.d. garveriet Malung
BeskrivningUpphandlingen avser att tillgodose Malung-Sälens behov av tjänsten logistikpartner för saneringsentreprenaden f.d. garveriet i Malung.
Intern identifierare25/14
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60200000 Järnvägstransport
Ytterligare klassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 63711000 Kringtjänster för järnvägstransporter, 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000