135756-2020 - ÄndringSverige-Vänersborg: Medicinska förbrukningsartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
ÖNH förbrukningsmaterial operation
Referensnummer: RS 2020-00888
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
ÖNH (öron, näsa, hals) förbrukningsmaterial till operation och viss del mottagning. Det rör sig bla om spatlar, öronrör, proteser innerörat, silikonknapp, röstventiler, produkter till laryngostoma, spolset, produkter för sug/dränage mm.