See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förvaltning av Region Västernorrlands webbplatser
Beskrivning: Upphandling av förvaltning och drift av Region Västernorrlands webbplatser. Upphandlingen omfattar förvaltning, supporttjänst, systemutveckling, utvecklingsmiljö, licenser och tjänster för Region Västernorrlands intranät och externa webbplatser.
Intern identifierare: 22RS6776
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212224 Programvaruutvecklingstjänster för webbredigering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Krav Infosäk
Beskrivning: Denna upphandling omfattar köp av förvaltning, systemutveckling, utvecklingsmiljö, licenser och tjänster för Region Västernorrlands (hädanefter kallad Köparen) intranät och externa webbplatser enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kravspecifikation
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Krav på leverantör