135766-2020 - ÄndringSverige-Linköping: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ventilatorslangar
Referensnummer: UC-2019-161
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Östergötland upphandlar narkos- och ventilatorslangar.