135768-2022 - ResultatSverige-Enköping: Teknisk besiktning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS Elrevisionsbesiktning
Referensnummer: TF 2018/847
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71631000 Teknisk besiktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Enköpings kommun, Samhällsbyggnadsförvaltningen och AB Enköpings Hyresbostäder inbjuder härmed leverantörer att inkomma med ansökningar till deltagande i dynamiskt inköpssystem DIS avseende tekniska konsulttjänster för elrevisionsbesiktningar.
Denna DIS annonserades ursprungligen i KommersAnnons 2019-02-14 och flyttas till TendSign från och med 2020-09-08.
Leverantörer som kvalificerades i KommersAnnons är fortsatt kvalificerade och överflyttade till TendSign.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314100 Tjänster på elområdet, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen