135775-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Underhåll av hamnanläggningar – Driftavtal hamnar och kajer
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDriftavtal hamnar och kajer
BeskrivningUpphandlingen ska tillgodose Danderyds kommuns behov av extern kompetens och externa resurser vad gäller drift- och underhållsarbeten av kommunens hamnar och kajer. Driftavtalet omfattar tillsyn, skötsel, planerat- och avhjälpande underhåll.
Intern identifierareTN 2025/0405
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50246000 Underhåll av hamnanläggningar
Ytterligare klassificering (cpv): 45241000 Hamnanläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareDriftavtal hamnar och kajer