Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI avseende kontrollmaterial för allmän- och immunkemi
Referensnummer: 2019-9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta är en Request for Information (RFI) där Karolinska Universitetslaboratoriet (KUL) efterfrågar information från marknaden gällande kontrollmaterial för allmän- och immunkemi inför en kommande upphandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Detta är en Request for Information (RFI) där Karolinska Universitetslaboratoriet (KUL) efterfrågar information från marknaden inom ett avgränsat område. Detta är inte en anbudsförfrågan utan en möjlighet för KUL att inhämta information för framtida överväganden gällande kontrollmaterial.