135830-2017 - ResultatSverige-Karlstad: Reservkraftssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reservkraftsystem.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Karlstad.
Nuts-kod SE311 Värmlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen avser ramavtal för reservkraftsystem omfattande ett antal olika storlekar.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
31682510 Reservkraftssystem
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.