See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gödning, gräsfrö och linjefärg
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för gräsfrö, gödsel, linjefärg och andra relaterade produkter avsedda för skötsel av fotbollsplaner i Eskilstuna kommun. Upphandlingen är uppdelad i två (2) delområden och det står anbudsgivare fritt att lämna anbud på ett eller båda dessa. Del 1: Gräsfrö till fotbollsplaner Del 2: Gödning och linjefärg till fotbollsplaner De två anbudsområdena presenteras närmare nedan samt i bifogad bilaga Prisbilaga UE 24.054 Gödning, gräsfrö och linjefärg. Övrigt Kontrakt kommer tecknas med en (1) leverantör per anbudsområde under förutsättning att upphandlande myndighet erhåller minst det antalet lämpliga och godtagbara anbud. För vidare beskrivning av uppdraget, se Kravspecifikation 1 och kravspecifikation 2.
Intern identifierare: UE 24.054
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03110000 Grödor, trädgårdshandels- och trädgårdsprodukter
Ytterligare klassificering (cpv): 24400000 Konstgödsel och kväveföreningar, 37451710 Linjemarkeringsutrustning för fotbollsplaner, 77315000 Sådd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Intern identifierare: UE 24.054 Gödning, gräsfrö och linjefärg
Ytterligare klassificering (cpv): 24400000 Konstgödsel och kväveföreningar, 37451710 Linjemarkeringsutrustning för fotbollsplaner, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77320000 Skötsel av idrottsplatser
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kravspecifikation delområde 1 Gräsfrö till fotbollsplaner
Intern identifierare: UE 24.054/1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Kravspecifikation delområde 2 Gödning och linjefärg till fotbollsplaner