135848-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbrukningmaterial, skopi
Referensnummer: HSN 368-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Vattenslang
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Wire lås
Del nr: 2
Dilatationsballong gallvägar
Del nr: 3
Pancreasstent behandlande
Del nr: 4
Pancreasstent profylaktisk
Del nr: 5
Kanyleringskateter ERCP
Del nr: 6
Papillotom
Del nr: 7
Korg ERCP korta system
Del nr: 8
Hemostatikum
Del nr: 9
Elektrisk/termisk hemostatikum
Del nr: 10
EUS aspirationsnål och biopsinål
Del nr: 11