135895-2021 - PlaneringSverige-Växjö: Medicinsk utrustning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Patientnära glukosinstrument 2021
Referensnummer: Extern remiss
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Observera att detta är en extern remiss, anbud ska inte lämnas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33124100 Diagnostisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Patientnära glukosmätare. Regionen avser att under avtalsperioden byta ut ca 160 instrument.