Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Generalkonsult fasadarbeten
Referensnummer: 21/207
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser generalkonsultorganisation för förstudie av projektering av fasadarbeten för Konserthuset. Som optioner ingår projektering av handlingar för upphandling och genomförande samt stöd under genomförande.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej