Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende Arkivarie- och registratorstjänst
Referensnummer: 2021/132
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79500000 Kontorshjälp
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar konsultstöd till AP7 i form av en arkivarie med registratorskompetens med funktionsansvar för AP7:s arkiv- och registratorsfunktion. Uppdraget motsvarar cirka 50 procent av en heltidstjänst som ska finnas på plats på AP7:s kontor fem halvdagar per vecka.
Upphandlingen omfattar även en option för extra konsultstöd avseende specifika projekt inom området arkiv och registratur.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79560000 Arkivering, 79990000 Diverse företagstjänster, 79995100 Arkiveringstjänster, 79996000 Företagsadministration, 79996100 Dokumenthantering, 92512000 Arkivtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen