135952-2022 - ResultatSverige-Kungsbacka: Programvaruutvecklingstjänster för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System för Skolskjuts
Referensnummer: 21/58
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212300 Programvaruutvecklingstjänster för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Kungsbacka kommun bjuder härmed in er att inkomma med ansökan om deltagande i förhandlad anbudsgivning som syftar till att teckna avtal om att leverera system för hantering av ansökningar och beslut m.m. för kommunens skolskjuts.
Leveranstid
Kungsbacka kommun räknar med att skriva avtal för nytt system i tredje kvartalet 2021. Införande beräknas starta i fjärde kvartalet 2021 med leveransgodkännande senast februari 2022.
Sista dag för ansökan
2021-06-21 23:59
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48451000 Programvara för affärsresursplanering, 72212311 Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen