2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift av bussladdning
Beskrivning: Drift av bussladdning inom Jönköpings kommun. Jönköping Energi äger 11 st ABB bussladdare, som är placerade inom Jönköping och Huskvarna tätort och tillhandahåller bussoperatören med möjlighet till laddning av bussar ute på linjerna. Upphandlingen syftar till att säkerställa driften av bussladdarna för att upprätthålla hög tillgänglighet och service gentemot bussoperatören.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 65320000 Drift av elektriska anläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125806:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 65410000 Drift av kraftverk, 65400000 Andra energikällor – försörjning och distribution, 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster