2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sömnapnéregistreringsutrustning
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för inköp av driftklara ambulatoriska inspelningsenheter samt analysmjukvara för nattlig andningsregistrering och diagnostisering av obstruktiv sömnapné enligt kravspecifikation. Baserat på förväntad teknisk livslängd planerar Region Västerbotten att genomföra ersättningsanskaffning av befintlig utrustning under perioden 2025-2029.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:78687:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33120000 System för registrering och undersökningsutrustning, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter