Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gymnastik, idrott- och fritidsutrustning
Referensnummer: KS-UH/2021:8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Utrustning för gymnastik, idrott- och fritidsaktiviteter för kommunens verksamheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Pris "smått material"
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37400000 Sportartiklar och -utrustning, 37420000 Gymnastikutrustning, 37442000 Vikt- och styrketräningsutrustning, 37450000 Utrustning för sporter på plan eller bana
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Pris "stort material"
Del nr: 2