2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digital partner/byrå
Beskrivning: Statens maritima och transporthistoriska museer (SMTM) önskar upphandla ramavtal för en digital partner avseende strategiskt och taktiskt stöd för myndighetens digitala utvecklingsarbete, processtöd för digitalt utvecklingsarbete, vidare och nyutveckling av myndighetens sex externa webbplatser samt ett intranät samt support och förvaltning av dessa. Avtalet är även tänkt att omfatta utveckling av digitala lösningar i html, mobilapplikationer, AR-lösningar samt spel.
Intern identifierare: 2.4-2023-589
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72413000 Webbsideutformningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222000 Strategisk granskning och planering av informationssystem eller informationsteknik, 72250000 System- och stödtjänster, 79340000 Reklam och marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Denna del ska besvaras av samtliga anbudsgivare.
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Det finns en option för utökad support efter kontorstid.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på Leverantören
Beskrivning: Välj antingen denna del "Krav på Leverantören" ELLER delen "European Single Procurement Document (ESPD)". Krav på Leverantören ska väljas och besvaras om anbudsgivaren önskar lämna svar på avsnitt "3 Krav på Leverantören" direkt i sitt anbud. SMTM föredrar att denna del väljs.