See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Teknisk konsult: arkitekt
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Teknisk konsult: arkitekt. Ramavtal med max fem (5) leverantörer kommer att tecknas.
Intern identifierare: KS 2024/00129
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader, 71223000 Arkitekttjänster avseende utbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: KS 2024/00129-0
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader, 71223000 Arkitekttjänster avseende utbyggnader
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Åtgärder pga EU:s sanktioner mot Ryssland och Belarus