2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skadedjurstjänster region öst
Beskrivning: Fortifikationsverket avser att teckna ramavtal med två (2) leverantörer i en strikt rangordning avseende skadedjurstjänster i Region Öst. Tjänsten omfattar sanering av alla typer av skadedjur och insekter (såsom getingar, bin, baggar, myror, råttor/möss, silverfiskar, humlor, flugor, vägglöss m.m.) som blivit en olägenhet. Tjänsten omfattar även förebyggande åtgärder.
Intern identifierare: 141/2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90920000 Sanering av anläggningar
Ytterligare klassificering (cpv): 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000