136234-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utrustning för bygg- och anläggningsarbeten – Ramavtal Hyresmaskiner & tillbehör
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Hyresmaskiner & tillbehör
BeskrivningRamavtalet omfattar hyresmaskiner och tillbehör för Roslagsvatten AB:s medlemskommuner, Ekerö kommun, Knivsta kommun, Vaxholms stad, Vallentuna Kommun och Österåkers kommun i fem anbudsområden indelade i geografiskt läge men rangordning i respektive anbudsområde.
Intern identifierare662282
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 43320000 Utrustning för bygg- och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 42620000 Svarvar, borr- och fräsmaskiner, 43300000 Maskiner och utrustning för byggnadsarbeten, 43310000 Maskiner för väg- och vattenbyggnadsarbeten, 43320000 Utrustning för bygg- och anläggningsarbeten, 43830000 Maskinverktyg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDelområde 1. Ekerö
BeskrivningAdress: Bryggavägen 127, 178 31 Ekerö
Intern identifierareDelområde 1. Ekerö
Huvudklassificering (cpv): 42600000 Verktygsmaskiner
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 2. Knivsta
BeskrivningAdress: Södra Stationsgatan 19, 741 30 Knivsta
Intern identifierareDelområde 2. Knivsta
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde 3. Vallentuna
BeskrivningAdress: Smidesvägen 5, 186 36 Vallentuna
Intern identifierareDelområde 3. Vallentuna
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelDelområde 4. Vaxholm
BeskrivningAdress: Björkstigen 9, 185 34 Vaxholm
Intern identifierareDelområde 4. Vaxholm
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelDelområde 5. Österåker
BeskrivningAdress: Sågvägen 2, 184 40 Åkersberga
Intern identifierareDelområde 5. Österåker