See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gödning, gräsfrö och linjeringsfärg till fotbollsplaner i Jönköpings kommun
Beskrivning: Upphandling av organisk gödning, gräsfrö och linjeringsfärg till fotbollsplaner i Jönköpings kommun.
Intern identifierare: 26/7
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1854151-0
Ytterligare klassificering (cpv): 37451710 Linjemarkeringsutrustning för fotbollsplaner
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Del 1 Gödning
Beskrivning: Upphandling av organisk gödningsprodukter till fotbollsplaner i Jönköpings kommun.
Intern identifierare: 1856113-1
Ytterligare klassificering (cpv): 90732700 Analys av mängden organiska gödningsmedelsföroreningar
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Del 2 Gräsfrö
Beskrivning: Upphandling av gräsfrö till fotbollsplaner i Jönköpings kommun.
Intern identifierare: 1856117-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Del 3 Linjeringsfärg
Beskrivning: Upphandling av linjeringsfärg till fotbollsplaner i Jönköpings kommun.
Intern identifierare: 1856118-3
Huvudklassificering (cpv): 37451710 Linjemarkeringsutrustning för fotbollsplaner