Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Taklyft, besikting av taklyft samt besiktning av vårdsäng
Referensnummer: SN/2021:50
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33192600 Lyftanordningar för vårdsektorn
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun inbjuder er att inkomma med anbud avseende ramavtal för taklyft, besiktning av taklyft samt besiktning av vårdsäng. Upphandlingen består av tre (3) anbudsområden: 1. Taklyft 2. Besiktning av taklyft 3. Besiktning av vårdsäng Inkomna anbud kommer att prövas och utvärderas för varje anbudsområde för sig. Anbud får lämnas för valfritt antal anbudsområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen