2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bussväderskydd, offentliga toaletter och vitriner samt relaterade tjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar bussväderskydd med och utan vitriner, fristående vitriner och offentliga toaletter (nyttigheter) samt relaterade tjänster. Leverantören ansvarar för drift, underhåll och att tillhandahålla och bekosta de nyttigheter som omfattas av avtalet. Leverantören erhåller i sin tur platser med möjlighet för reklam. Ersättning till Leverantören sker genom intäkter från tredje part i form av reklamintäkter. Upphandlingen omfattar initialt, ca: - 105 bussväderskydd med och utan vitriner - Två (2) offentliga toaletter - 77 fristående vitriner För möjlig utökning av nyttigheter under avtalstiden, se bilaga 1. Kravspecifikation. Den totala omfattningen framgår av upphandlingsdokumentet i sin helhet.
Intern identifierare: 24/220
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 44212321 Busskurer, 45215500 Offentliga toaletter, 45223800 Montering och uppförande av prefabricerade strukturer, 79341000 Reklam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000