136361-2020 - ResultatSverige-Huddinge: Konsulttjänster för upphandling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingskonsulter
Referensnummer: 2019-039
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Huddinge kommun bjuder härmed in anbudsgivare att lämna anbud inom rubricerad upphandling.
I upphandlingen deltar även 19 kommuner och bolag. Huddinge kommun kommer att administrera upphandlingen, utvärdera anbuden och besluta tilldelningen av kontrakt.
Syftet med upphandlingen är att tillgodose upphandlingsfunktionerna vid respektive kommun/bolagens behov av upphandlingskonsulter, för korta och långa uppdrag, vid toppar i arbetsbelastning, vakanser eller behov av spetskompetens.
Upphandlingen är uppdelad i nedan sex (6) anbudsområden, anbudsområdena beskrivs närmare i bilaga – Uppdragsbeskrivning.
A.1 Uppdragskonsult IT- upphandling
A.2 Uppdragskonsult Entreprenadupphandling
A.3 Uppdragskonsult Upphandling av sociala tjänster
A.4 Uppdragskonsult Tjänsteupphandling
A.5 Uppdragskonsult Varuupphandling
B. Bemanningskonsult – junior och senior upphandlare
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
UPPDRAG - IT-UPPHANDLARE
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
UPPDRAG - ENTREPRENAD
Del nr: 2
UPPDRAG - SOCIALA TJÄNSTER
Del nr: 3
UPPDRAG - TJÄNSTER
Del nr: 4
UPPDRAG - VAROR
Del nr: 5
BEMANNINGSKONSULT
Del nr: 6