136406-2023 - ÄndringSverige-Umeå: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbränning av kommunalt-, verksamhets- och farligt avfall
Referensnummer: 23030
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Förbränning av kommunalt-, verksamhets- och farligt avfall från fem (5) kommuner, Lycksele (LAVAB), Storuman, Åsele, Vilhelmina och Dorotea Kommun