136437-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Säten till rullstolar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillverkning av formgjutna sitsar
Referensnummer: SLSO 2022-0668
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33193223 Säten till rullstolar
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsultationer (t ex. bedömningar, utprovningar, avprovningar) samt tillverkning, justering och reparation av individuellt formgjutna sitsar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33193220 Delar och tillbehör till rullstolar, 33193221 Dynor till rullstolar, 85111600 Ortopediska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen