AB Stockholmshem avser att uppföra nybyggnation av flerbostadshus 113 lgh samt förskola i Kv. Vågdalen i Hammarby Sjöstad, Stockholm. Denna upphandling avser kompletta arbeten enligt AB04, delentreprenad 15 500, stomkomplettering fast inredning, dörrar, partier av trä, beslagning, fasad till förskola.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45420000 Snickerimonteringar, 45421100 Montering av dörrar, fönster och tillhörande element, 45421111 Montering av dörrkarmar, 45421131 Montering av dörrar, 45422000 Timmer- och snickeriarbeten, 45443000 Fasadarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen