Huvudsaklig CPV-kod 42400000 Lyft- och hanteringsutrustning samt delar till sådan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser att tillgodose köparens löpande behov av hyra av handverktyg, små maskiner, arbetsmaskiner, bodar/containrar mm.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42400000 Lyft- och hanteringsutrustning samt delar till sådan utrustning, 42410000 Lyft- och hanteringsutrustning, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Köparen avropar för cirka 2 msek/år.