Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Årsavtal 2020 Driftentreprenad Barmarksrenhållning och vinterväghållning av gatumark samt rensning av dagvattenbrunnar inom stadsdelsnämndsområde Spånga, Tensta, Rinkeby och Kista
Referensnummer: T2018-03223
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45233141 Väghållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Driftentreprenaden består av barmarksrenhållning och vinterväghållning av gatumark samt rensning av brunnar på gatumark inom stadsdelsnämndsområde Spånga, Tensta, Rinkeby och Kista inom Stockholm Stad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90400000 Avloppshantering, 90440000 Rening av kloakbrunnar, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen