Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Confocal Microscope
Referensnummer: UH2020/77
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38510000 Mikroskop
II.1.4.
Kort beskrivning
The Department of Immunology, Genetics and Pathology (IGP), Division of Vascular Biology at Uppsala University intends to purchase a state-of-the-art inverted confocal laser point-scanning microscope.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen