136594-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Traktorer
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Traktor till SLU i Lomma.
Referensnummer: SLU ua 2017.2.4.4-1454
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
16700000 Traktorer
II.1.4.
Kort beskrivning
En ny jordbrukstraktor. Upphandlingen omfattar även möjlighet till inbyte av SLU:s befintliga traktorer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen