Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vätskehanteringsrobot
Referensnummer: 20/38
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser 1 st. vätskehanteringsrobot för leverans till Laboratoriemedicinska kliniken, område thorax, kärl och diagnostik med placering på Universitetssjukhuset Örebro.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen