2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av mobila enheter inkl. tillbehör och tillhörande tjänster
Beskrivning: Polismyndigheten behöver upphandla ett Ramavtal för att säkerställa det fortsatta behovet av mobila enheter inkl. tillbehör och tillhörande tjänster. Leverantören ska tillhandahålla Produkter (inklusive Tillbehör) med tillhörande Tjänster inom följande produktkategorier: • Mobiltelefoner • Surfplattor • Telefoniprodukter
Intern identifierare: A679.892/2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32250000 Mobiltelefoner
Ytterligare klassificering (cpv): 30213500 Handdatorer, 30236000 Diverse datautrustning, 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32252100 Mobiltelefoner med handsfree, 32550000 Telefonutrustning, 32551300 Telefoner med hörlurar, 32552110 Trådlösa telefoner, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Upphandling av mobila enheter inkl. tillbehör och tillhörande tjänster