2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Kommunikationsbyråtjänst
Beskrivning: Upphandlingen omfattar en helhetslösning innefattande tjänster inom området kommunikationsbyråtjänster. Vid behov ska det även vara möjligt att avropa del av helhetslösning. Tjänsterna kan vara på såväl strategisk som operativ nivå och kan innebära större och omfattande såväl som enskilda mindre kommunikationsinsatser från idé till färdig slutprodukt, externt och internt. MSB avser att teckna ramavtal med två (2) leverantörer.
Intern identifierare: 24/18
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79822500 Grafisk formgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000