136716-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Försäljning av herrelös egendom
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avyttring av fordon
Referensnummer: 3.3.2-754/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70122110 Försäljning av herrelös egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte
Syftet är att upphandla en leverantör som kan tillhandahålla tjänsten rörande avyttring av stadens fordon.
Anbudstidens utgång
Den upphandlande myndigheten har inte möjlighet att pröva ett anbud som inkommer för sent.
Anbudet ska vara serviceförvaltningen tillhanda senast 24.4.2019
Anbudets giltighetstid
Anbudet ska vara bindande till och med 3.10.2019
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen