136766-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vägledning – Koordinering inflyttning och integration med fokus på boende 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKoordinering inflyttning och integration med fokus på boende 2024
BeskrivningBodens kommun har behov av en leverantör som ska ansvara för koordinering av det bostadsbehov som finns i kommunen kopplat till kommunens samhällsomställning. För mer information kring kommunens samhällsomställning ber vi intresserade anbudsgivare att ta del av kommunens kommunikationssidor som uppdateras löpande, den ena hemsidan är allmän information avseende kommunen, se kommunens hemsida www.boden.se. På hemsidan www.bodennxt.se finns information om den pågående omställningen.
Intern identifierareKS 2024-200
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85312310 Vägledning
Ytterligare klassificering (cpv): 85312320 Rådgivning, 85312400 Annan omsorg än den som tillhandahålls av boendeinstitutioner, 98341000 Bostadsförmedlingstjänster, 98341100 Bostadsförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKoordinering inflyttning och integration med fokus på boende 2024