136783-2021 - ResultatSverige-Uppsala: Hjärtklaffar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjärtklaffar
Referensnummer: VF2020-00061
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33182220 Hjärtklaffar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal av hjärtklaffar. Upphandlingens värde för 12 månader uppskattas till ca 8 500 000 kr, dock kan inga volymer garanteras.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ramavtal och omfattar följande produktgrupper: 50 Hjärtklaff aorta kalv/perikard biologisk med stent, långtidsuppföljd 51Hjärtklaff aorta biologisk utan stent, rotrekonstruktion 52 Hjärtklaff aorta mekanisk, långtidsuppföljd 53 Hjärtklaff aorta composite mekanisk, valsalva 54 Hjärtklaff mitral kalv/perikard biologisk 55 Hjärtklaff mitral mekanisk, långtidsuppföljd 56 Ring/band för plastik, mitralis 57 Ring/band för plastik, tricuspidalis 58 Graft aorta, rak och med perfusionsförgrening 59 Pericardial patch60 Rapid deployment aortic valve 61 Graft med valsalva utan klaffprotes