136831-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ombyggnadsarbete – Högsätra 3 & 1, Stambyte, P17144 & 16797
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelHögsätra 3 & 1, Stambyte, P17144 & 16797
BeskrivningTotalentreprenad i samverkan. Upphandlingen omfattar två (2) fastigheter innefattandes totalt fem (5) byggnader, som är uppdelade i två (2) huvuddelar. Omfattning i korta drag: stambyte med kvarboende bostadshyresgäster, badrumsrenovering, varsam renovering av kök, etc.
Intern identifierareSHEM 2025/137
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareHögsätra 3 & 1, Stambyte, P17144 & 16797