136832-2024 - Resultat
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Generalkonsultuppdrag projektering - Smörslottsgatan nybyggnad förskola
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelGeneralkonsultuppdrag projektering - Smörslottsgatan nybyggnad förskola
BeskrivningUppdraget avser generalkonsult som omfattar projektering av ramhandlingar för totalentreprenad av nybyggnad förskola. I uppdraget ingår även en option som avser projektering av ytterligare en nybyggnad förskola.
Intern identifierareSFF-2023-02866
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71241000 Genomförbarhetsstudie, rådgivning och analys, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del