2. Förfarande
Förfarande
Titel: Område Uppsala & Enköping Årskonsulter ledning och besiktning
Beskrivning: Ramavtalen omfattar uppdrag inom besiktning, bygg- och projekteringsledning. Objekten är belägna inom Uppsala och Enköpings fastighetsbestånd. Upphandlingen består utav två (2) delområden. Leverantören kan ansöka om att få lämna anbud på ett eller flera delområden. - Delområde - Bygg- och projektledning - Delområde - Besiktning
Intern identifierare: 6378/2025
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Se upphandlingsdokument.
Intern identifierare: 1840143-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde Besiktning
Intern identifierare: 1859620-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde Bygg- och projektledning
Intern identifierare: 1859659-2