13684-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Ortopediska implantat
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ortopediska implantat
Referensnummer: HSN 43-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33183100 Ortopediska implantat
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ramavtal inom ortopediska implantat och bencement till Region Västerbotten, Region Jämtland Härjedalen, Region Norrbotten och Region Västernorrland och avser position Axel 6 (A6) Protes axel, metafysär förankring, position Cement 1 (C1) Bencement med antibiotika inkl. blandningssystem samt position Cement 2 (C2) Bencement med antibiotika för revision inkl. blandningssystem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
A6 Protes axel, metafysär förankring
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
C1 Bencement med antibiotika inkl. blandningssystem
Del nr: 2
C2 Bencement med antibiotika för revision inkl. blandningssytem
Del nr: 3