Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Scenproduktion och hyra av teknik HASAB
Referensnummer: 00009/2022-130
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30231300 Bildskärmar
II.1.4.
Kort beskrivning
Scenproduktion och hyra av teknik
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 14 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 5
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 5
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30231300 Bildskärmar, 30231310 Platta bildskärmar, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32321000 Storbildsprojektorer, 32342400 Ljudanordningar, 32342410 Ljudutrustning, 32350000 Delar till ljud- och videoutrustning, 51313000 Installation av ljudutrustning, 71318100 Ljustekniska tjänster, 92370000 Ljudteknikertjänster