136861-2019 - ResultatSverige-Norrköping: Film- eller videodistribution
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leverans av DVD-filmer till Sjömansservice abonnenter
Referensnummer: 18-03308
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92120000 Film- eller videodistribution
II.1.4.
Kort beskrivning
Sedan 80-talet distribueras sex stycken spelfilmer per månad till fartygen som har ett sådant avtal med Sjöfartsverket. Filmerna hyrs ut till fartygen och får endast visas ombord. I nuläget är behovet 6 spelfilmer per månad (72 filmer/år) som ska levereras till respektive fartyg på DVD-skiva.
Upphandlingsföremål
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
92121000 Videodistribution, 92122000 Filmdistribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen