2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arrangerad och anpassad skolskjuts Bjuv
Beskrivning: Bjuvs kommun inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende transportör för arrangerad och anpassad skolskjuts med tillhörande funktion för att kunna avropa extrabeställningar och lovresor i Bjuvs kommun. Avtalet gäller i fem (5) år efter avtalsstart med möjlighet till förlängning i två (2) år med ett (1) år. Avtalsstart är planerad till den 1 juli 2024.
Intern identifierare: 889/2022
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Ytterligare klassificering (cpv): 34120000 Motorfordon för transport av tio personer eller fler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Arrangerad och anpassad skolskjuts Bjuv