136937-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Möbler
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Möbler för kontor och offentlig miljö
Referensnummer: Ks 339/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till anbudsgivning.
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal på möbler för kontor och offentlig miljö för leverans till de upphandlande myndigheterna (se avsnitt 1.1.4).
Förfrågningsunderlaget innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Vi emotser ert anbud med intresse.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39130000 Kontorsmöbler, 39153000 Konferensmöbler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal på möbler för kontor och offentlig miljö för leverans till de upphandlande myndigheterna (se avsnitt 1.1.4).
Upphandlande myndigheter och volymer.
Upphandlande myndigheter för denna upphandling är:
Organisationsnr.
Upphandlande myndighet.
Volym i SEK/år.
212000-1983
Askersunds kommun.
100 000 SEK
212000-1934
Degerfors kommun.
190 000 SEK
212000-1926
Hallsbergs kommun.
1 400 000 SEK
212000-1942
Hällefors kommun.
400 000 SEK
212000-1991
Karlskoga kommun.
2 500 000 SEK
212000-1975
Kumla kommun.
1 600 000 SEK
222000-1487
Samhällsbyggnadsförbundet Bergslagen.
75 000 SEK
212000-1918
Laxå kommun.
6 000 SEK
212000-2981
Lekebergs kommun.
150 000 SEK
212000-2015
Lindesbergs kommun.
212000-1959
Ljusnarsbergs kommun.
212000-1785
Storfors kommun.
30 000 SEK
212000-1967
Örebro kommun.
7 500 000 SEK
21 20 00 - 2007
Nora kommun.
Upphandlingens uppskattade värde: 15 600 000 SEK/år.