136938-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Förmedling av personal, även tillfälligt anställda – Konsultförmedlingstjänster Strategisk fastighetsförvaltning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsultförmedlingstjänster Strategisk fastighetsförvaltning
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för Konsultförmedlingstjänster – Strategisk fastighetsförvaltning. Syftet med denna upphandling att kunna tillsätta olika typer av roller inom Strategisk fastighetsförvaltning vid behov exempelvis fastighetsutvecklare, fastighetschefer, förvaltningschefer, tekniska förvaltare m.fl. både på lång och kort sikt. Ramavtalet avser att bistå beställaren med att hitta rätt resurser för de uppdrag som beställaren har behov av att tillsätta med konsulter. Uppdragen kommer att variera i längd och omfattning men samtliga uppdrag avser kategorin ”Strategisk fastighetsförvaltning”.
Intern identifierare23SVOA1567
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningTjänster
Intern identifierareKonsultförmedlingstjänster Strategisk fastighetsförvaltning