Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
X-ray micro-computed tomography system
Referensnummer: V2022/240
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33115000 Utrustning för tomografi
II.1.4.
Kort beskrivning
The Department of Biology at Lund University, are procuring a X-ray micro-computed tomography system, which can be used to visualize external and internal structures of, for example, tumors, brains, leaves and soil.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33111000 Röntgenapparatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen