137018-2022 - ÄndringSverige-Solna: Anläggningsarbeten för magasin och industribyggnader
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Huvudsta sopsug: Bygg och mark
Referensnummer: KS/2021:222
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45213200 Anläggningsarbeten för magasin och industribyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning i detalj framgår enligt handlingarna under AFB.22.
Entreprenaden omfattar samordningsansvar.
Entreprenaden avser kompletta markarbeten för sopsugsledningar.
Projektering, schakt samt återställning av berörda ytor.
Entreprenaden omfattar detaljprojektering, utförande, installationer
och driftsättning av infart, rangerytan, och sopsugsterminalbyggnad